بنکن benkan

اتصالات چیست ؟

از اتصالات برای ادامه روند لوله کشی استفاده می شود حال اتصالات بر اساس آلیاژ ، نوع اتصال و آرایش لبه های آن دسته بندی می شوند .

اتصالات بنکن از جمله اتصالاتی می باشند که آلیاژ ساخت آنان کربن استیل بوده و روش ساخت اتصالات مانیسمان بنکن بدون هیچ گونه درز جوشی در بدنه آنان می باشد که این اتصالات معروف به اتصالات مانیسمان می باشد .

 

استاندارد آلیاژی اتصالات مانیسمان بنکن :

استاندارد آلیاژی اتصالات مانیسمان بنکن طبق ASTM A234 WPB می باشد . این استاندارد مربوط به آلیاژ کربن استیل (CARBON STEEL) می باشد که مناسب برای اتصال به لوله های مانیسمان با آلیاژ کربن استیل می باشد .

 

استاندارد ابعادی اتصالات مانیسمان بنکن :

برای اطلاع از ابعاد و اندازه و سایر مشخصات هندسی اتصالات مانیسمان بنکن می بایست به استاندارد ASME B16.9 مراجعه کرد .

 

روش ساخت اتصالات مانیسمان بنکن

اتصالات بنکن به روش مانیسمان و بدون هیچ گونه درز جوشی در راستای بدنه اتصالات تولید می شود و از این رو مشابه روش تولید لوله مانیسمان می باشد .

در مقابل روش مانیسمان اتصالات درزدار وجود دارند که در روش تولید آنان از درز جوش استفاده شده است و از نظر حد تحمل فشاری و دمایی پایین تر از اتصالات مانیسمان می باشد .

اتصالات مانیسمان بنکن به دلیل تحمل فشار و دما بالا مناسب برای استفاده در سیستم های نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین مناسب برای استفاده در سیستم های بخار با دما و فشار بالا می باشد از این رو لیست قیمت اتصالات مانیسمان بنکن نسبت به لیست قیمت اتصالات درزدار بسیار بالاتر می باشد .

اتصالات مانیسمان بنکن به طور مستقیم از لوله مانیسمان ساخته می شوند که به طور مثال برای ساخت اتصالات بنکن رده ۴۰ می بایست از لوله مانیسمان رده ۴۰ استفاده کرد.