شیرآلات

شیرآلات صنعتی به منظور اهداف متنوعی از جمله کنترل و توقف جریان در صنایع کاربرد دارد و انتخاب صحیح شیر کارآیی یک فرآیند و سیستم انتقال سیال را بدنبال دارد از این رو به صورت عمده شیرآلات صنعتی از نظر جنس بدنه به دو دسته شیرآلات چدنی وشیرآلات برنجی تقسیم بندی می شوند.

شیر فلکه کشویی برنجی:

شیر فلکه کشویی برنجی برای قطع و وصل جریان استفاده می شود و اصطلاحاً به آن ها شیرآلات ON/OFF می گویند. شیرفلکه کشویی برنجی کیز ایران از سایزهای ۱/۲ اینچ الی ۳ اینچ موجود است.

شیرفلکه کشویی برنجی

شیر فلکه کشویی برنجی

شیر فلکه کشویی برنجی از پرکاربردترین شیرآلات در تاسیسات ساختمانی و صنایع دیگر می باشد. جنس شیر کشویی برنجی از برنج فورج پذیر تولید می شود و به همین دلیل می تواند فشارهای بالا را تحمل کند.

شیرفلکه برنجی

مواد سازنده ی شیرآلات نقش بسیار مهمی در کارایی و عملکرد آن ها ایفا می کنند. برخی مواد ممکن است در صنایع خاصی برتری یافته و کارایی بسیار خوبی داشته باشند در حالی که ممکن است در صنعتی دیگر کارایی چندانی نداشته و نتوان از آن استفاده کرد، و مهم است بدانید که کدام مواد می تواند در پروژه شما استفاده شده و عملکرد خوبی داشته باشد.
شیرهای برنجی دارای سختی و مقاوت بیشتری نسبت به شیرهای مسی هستند و قابلیت تحمل دمای بالاتری را نیز دارا می باشند، ولی برای دماهای پایین و استفاده در تاسیساتی که با سیال بسیار سرد سروکار دارند مناسب نستند و زیاد توصیه نمی شوند.

آلیاژ و استاندارد ساخت بدنه شیرفلکه کشویی کیز ایران

برنج آلیاژی از مس و روی است و به همین دلیل شیرهای برنجی نسبت به همتای خود یعنی شیرهای مسی مزایای بیشتری دارند که این مزایا به خاطر وجود روی در آلیاژ برنج می باشد. فلز روی در شیرهای برنجی سبب افزایش کیفیت بیشتر، رنگ طلایی و زیبای این شیرها می شود.