شیرآلات چدنی چیست؟

شیرآلات یکی از وسیله های مهم در تاسیسات ساختمانی به شمار می آید.

شیر وسیله ای است برای بازوبست ،تنظیم و کنترل کردن جریان مایعات یا گاز ها در لوله کشی که مورد استفاده قرار می گیرد که در انواع و جنس های مختلف ساخته می شود.

شیرآلات چدنی یکی از شیرآلات مهم در صنعت است.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است صنعت ما نیز رونق بسیار خوبی بگیرد و شیرآلات صنعتی نیز با اخرین تکنولوژی ساخته شود.

تولید کنندگان بسیاری وجود دارند که منطبق با اخرین تکنولوژی شیرآلات چدنی خود را تولید می کنند که در ادامه بیشتر به آن ها می پردازیم.

جنس شیرآلات عمدتا فلزی ،چدنی و برنجی است.

شیرفلکه های چدنی در سایز ها و فشار های مختلف طراحی و تولید می شوند که بنابر نیاز و کاربرد می توانید از هر یک از آن ها استفاده کنید.

 

انواع شیرآلات چدنی :

شیر فلکه کشویی چدنی زبانه فلزی،شیر فلکه کشویی چدنی زبانه لاستیکی،شیر پروانه ای ویفری اهرمی چدنی،شیر صافی چدنی،شیر فلکه کشویی گلاب چدنی،شیر فلکه کشویی چاقویی چدنی،شیرآتش نشانی و… است.

 

تولید کنندگان برتر در زمینه ی شیرآلات چدنی

  • شرکت وگ امید گلستان
  • شرکت میراب
  • شرکت فاراب
  • شرکت اکون
  • شرکت سام

تمامی برند های ذکر شده در بالا از معتبرترین تولید کنندگان در زمینه ی شیرآلات صنعتی به شمار می آیند و در نزد مصرف کنندگان از اعتبار بسیار خوبی برخوردار هستند.

 

کابرد شیرآلات چدنی:

گسترده کاربرد شیرآلات چدنی در زمینه ی تاسیسات موتورخانه ها، نیروگاه ها، کارخانجات، صنایع نفت، صنایع گاز، پتروشیمی، بخار، صنایع غذایی، دارویی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای شیرآلات چدنی:

شیرآلات و اتصالات چدنی در ساختار خود از آلیاژ های چدن که دارای ۹۵% آهن،کربن و سیلیسیم است ساخته شده است که باعث شده است در برابر پوسیدگی و مواد خورنده مقاوم باشند.

در برابر ضربه و اکسیده شدن نیز مقاوم هستند. میزان سر و صدا در این شیرآلات و اتصالات به کمترین حد ممکن می رسد.

قیمت مناسبی دارند و مقرون به صرفه نیز می باشند.